" JESTEŚMY POLKĄ I POLAKIEM"

Powiewająca biało - czerwona flaga na 2 maja - Gify i obrazki na  GifyAgusi.pl  Gify Konstytucja 3 Maja - Gify i obrazki na GifyAgusi.pl

Początek maja to okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia z historii naszej ojczyzny. 2 Maja-Dzień Flagi i 3 Maja-Narodowe Święto Konstytucji były okazją do przybliżenia dzieciom treści patriotycznych i rozbudzania w nich poczucia tożsamości narodowej i szacunku do symboli narodowych. Podczas zabaw i zajęć dzieci nie tylko poznawały polskie symbole narodowe, ale również miały okazję do zainteresowania się historią naszego kraju. Poznały historię powstania państwa polskiego, wysłuchały legend pt- ,,Legenda o białym orle,, oraz  ,,Wars i Sawa,,. Zapoznały się z mapą Polski. Dowiedziały się  gdzie  leży stolica Polski, jaka jest najdłuższa polska rzeka i jakie są największe polskie miasta. Na podsumowanie cyklu zajęć dzieci wykonały prace plastyczne.